Благотворительный фонд "Инок"

оказание помощи православным общинам тюремных храмов

"Просите, и дано будет вам; ищите, и найдете; стучите, и отворят вам..."                         (Евангелие от Матфея 7:7)

Помолимся за невинно убиенных...

17.10.2018

Родным и близким, погибших и пострадавших в результате трагических событий в Керченском политехническом колледже

Выражаю слова соболезнования родным и близким пострадавших в результате трагических событий в Керченском политехническом колледже, произошедших 17 октября. Известие об этом отозвалось болью в моем сердце и еще раз заставило задуматься о том, как хрупок мир и как много сил требуется для его сохранения.

Скорблю вместе с вами и от всей души надеюсь, что Милостивый Господь примет в Свои Небесные обители души всех невинно пострадавших. Да утешит Бог сердца всех родных и близких, а находящимся в больницах дарует облегчение и скорое выздоровление.

+ Кирилл, митрополит Ставропольский и Невинномысский

Наверно, нужно что-то написать, как-то отреагировать. Но слов нет. Давайте помолимся:

"Помяни́, Го́споди Бо́же наш, в ве́ре и наде́жди живота́ ве́чнаго преста́вившихся рабов Твоих, я́ко Благ и Человеколю́бец, отпуща́яй грехи́ и потребля́яй непра́вды, осла́би, оста́ви и прости́ вся во́льная их согреше́ния и нево́льная, изба́ви их ве́чныя му́ки и огня́ гее́нскаго, и дару́й им прича́стие и наслажде́ние ве́чных Твои́х благи́х, угото́ванных лю́бящым Тя: а́ще бо и согреши́, но не отступи́ от Те́бе, и несумне́нно во О́тца и Сы́на и Свята́го Ду́ха, Бо́га Тя в Тро́ице сла́вимаго, ве́рова, и Еди́ницу в Тро́ице и Тро́ицу в Еди́нстве правосла́вно да́же до после́дняго своего́ издыха́ния испове́да. Те́мже ми́лостив тому́ бу́ди, и ве́ру я́же в Тя вме́сто дел вмени́, и со святы́ми Твои́ми ́яко Щедр упоко́й: несть бо челове́ка, и́же поживе́т и не согреши́т. Но Ты Еди́н е́си кро́ме вся́каго греха́, и пра́вда Твоя́ пра́вда во ве́ки, и Ты ́еси Еди́н Бог ми́лостей и щедро́т, и человеколю́бия, и Тебе́ сла́ву возсыла́ем, Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху, ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь".